ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 2021

Με το έργο trash art-έργο τέχνης από σκουπίδια ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του σχολείου μας στην Εβδομάδα για τις Τέχνες στην Εκπαίδευση (24-30 Μαΐου 2021) της UNESCO. Το έργο παρουσιάστηκε από τη δημιουργική ομάδα, που αποτελείται από τους/τις μαθητές/μαθήτριες: Κριστιάννα Σέχου, Νικολέττα Δήμου, Σταυρούλα Μαρία Στενού, Μάριο Φίκαρη, Χριστίνα Παππά στην Εθνική Συντονίστρια του Δικτύου UNESCO ASPnet - συνδεδεμένων σχολείων, κ. Βέρα Δηλάρη, την Τετάρτη, 26 Μαΐου 2021. Η κ. Δηλάρη συνεχάρη την ομάδα για τη δημιουργικότητά της, καθώς το έργο θα αναρτηθεί στην επίσημη πλατφόρμα του Δικτύου ως καλή πρακτική για τη σύνδεση των τεχνών με τη βιώσιμη ανάπτυξη.
Συντονίστρια του προγράμματος για το σχολείο είναι η εκπαιδευτικός, κ. Θεοδώρα Λυμπέρη.