2ο Διεθνές Ντοκιμαντέρ Βορείου Αιγαίου

Την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2014 κατά τις 2 τελευταίες διδακτικές ώρες του ωρολογίου προγράμματος προβλήθηκε στην Αίθουσα της Βιβλιοθήκης του σχολείου μας η ταινία-ντοκιμαντέρ της Αννέτας Παπαθανασίου «Παίζοντας με τη φωτιά», μια δυνατή ταινία που αναφερόταν στις δυσκολίες και τους κινδύνους που διατρέχουν οι γυναίκες της Καμπούλ, αν αποφασίσουν  να ασχοληθούν επαγγελματικά με το θέατρο.

Η ταινία προβλήθηκε στα πλαίσια του 2ου Διεθνούς Ντοκιμαντέρ Βορείου Αιγαίου και  την παρακολούθησαν όλες οι τάξεις του σχολείου.

Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους του Φεστιβάλ, κ.Σπυρόπουλο και κ. Σπάθη, καθώς και τον τεχνικό του Πανεπιστημίου Αιγαίου, κ. Χαχάμη, που με προθυμία μας παραχώρησαν το υλικό, που περιλαμβάνει και άλλες ταινίες, για να μετέχουν και τα παιδιά του Μούδρου σ΄αυτή την εξαιρετική διοργάνωση.