Εκήλωση 25ης Μαρτίου

Στις 25 Μαρτίου 2007 το Λύκειο Μούδρου παρουσίασε στο κινηματοθέατρο "Μαρούλα", στη Μύρινα σχολική εκδήλωση αφιερωμένη στην εθνική μας εορτή. Στην εκδήλωση συμμετείχαν όλοι σχεδόν οι μαθητές του σχολείου, αλλά και φίλοι από το ΕΠΑΛ Μούδρου, ο καθένας με τον τρόπο του...

Εκτός από τα κείμενα και το οπτικοακουστικό υλικό, οι μαθητές συμμετείχαν με τραγούδια στη χορωδία, με χορευτικό, αλλά και με το θεατρικό έργο "Κακό συναπάντημα" του Ι. Κονδυλάκη και τη δραματοποίηση της "Γυναίκας της Ζάκυθος" του Δ. Σολωμού. Το θέαμα πλαισίωσαν μουσικές και φιλμάκια από τα παιδιά μας!

Πριν τη Μύρινα η εκδήλωση παρουσιάστηκε στο Μούδρο, στην αίθουσα εκδηλώσεων του πολιτιστικού συλλόγου, στις 18 Μαρτίου 2007.

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Αρετή Δανιήλ, Άντζελα Κονιδάρη, Δέσποινα Λαζόγλου, Μαρία Παπαπαναγιώτου.