Εορτασμός 25ης Μαρτίου 1821

Την 24η Μαρτίου 2015 πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση για την επέτειο της Επανάστασης των Αγωνιστών του 1821 στο ΓΕΛ Μούδρου.

Την εκδήλωση ανέλαβε να διεκπεραιώσει για φέτος το ΓΕΛ Μούδρου και ήταν μεγάλη μας χαρά και τιμή που συμμετείχαν στο πρόγραμμα της γιορτής και μαθητές του ΕΠΑΛ Μούδρου.

Παρευρέθησαν και τα δύο σχολεία καθώς επίσης και το Ειδικό Σχολείο Ρεπανιδίου. Εκτός από τα κείμενα που απέδωσαν με επιτυχία οι μαθητές, υπήρχε και ζωντανή μουσική και τραγούδια από τους ‘’καλλιτέχνες’’ μαθητές του ΓΕΛ και του ΕΠΑΛ καθώς επίσης και δύο χορευτικά. Η εκδήλωση έκλεισε με ένα μονόπρακτο θεατρικό από το τμήμα Θεατρολογίας της Α ΓΕΛ.

Η συμμετοχή ήταν πολύ μεγάλη, το κέφι όλων περίσσιο, η διάρκεια της γιορτής επίσης ήταν τόση όσο δεν κούρασε, αλλά συνέβαλε στην ανύψωση του εθνικού φρονήματος και ευχαρίστησε και ικανοποίησε όλους, από τις πιο μικρές τάξεις έως και τους τελειόφοιτους. Όλα κρίθηκαν στο χειροκρότημα, το οποίο ήταν, ομολογουμένως, πολύ ένθερμο και παρατεταμένο.

Ευχόμαστε Χρόνια Πολλά σε όλους.